Hlavní navigace

Vzájemný dar

  • (neregistrovaný) 82.144.139.---

    18. 12. 2019 21:19

    Dobrý večer,
    mám tu smlouvu na vzájemný dar od společnosti - neziskovky, která pomáhá v humanitním směru po celém světě.
    Firma společnosti věnovala částku 60 tisíc Kč, získala za to dílo od nějakého autora.
    Jde o nákup zboží (tedy do nákladů), nebo o dar (odpočet v přiznání?)
    Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 12. 2019 22:45

      . (neregistrovaný) 178.17.10.---

      Vzájemné obdarování: § 21c odst. 2) Zákona č. 586/1992 Sb. o daních z příjmů

      Pokud bychom předpokládali, že jste získali dlouhodobý hmotný majetek - umělecké dílo a ta jsou vyloučena z odepisování ( § 27 odst. d) ZDP), tak si ani cenu tohoto uměleckého díla nedáte do nákladů. Ani jednorázově, ani za pomoci daňových odpisů.

      Nedokáži posoudit s čím obchodujete a zda byste mohli autorské dílo dále prodávat jako zboží. Ani nevím, zda účtujete skladové zásoby způsobem A či B a zda by tak bylo autorské dílo zaevidováno na účty řady 1x nebo 5x.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).