Hlavní navigace

Odpis nemovitosti - znalecký posudek

  • (neregistrovaný) 37.48.48.---

    30. 12. 2019 14:30

    Dobrý den,
    jsem nepodnikající osoba, který pronajímá přebytečnou nemovitost, příloha II. DP. Mám dotaz, koupil jsem nemovitost, kterou jsem tři roky opravoval, a zda je možné, přivolat znalce a znalec by mi tuto nemovitost ocenil a tuto cenu použil do odpisů, je toto možné? Rád bych nějakým způsobem zhodnotil tu svou práci, každý den od rána do večera....o víkendech nemluvě... Nemovitost jsem koupil v roce 2016 a až nyní pronajmul. Děkuji za odpověď.

    Jirka

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 30. 12. 2019 14:42

      . (neregistrovaný) 178.17.10.---

      ZDP § 26 odst. 1) písm. a) ... "U nemovitého majetku, který poplatník uvedený v § 2 pořídil úplatně v době kratší než 5 let před jejich vložením do obchodního majetku nebo v době kratší než 5 let před zahájením nájmu, se pořizovací cena zvyšuje o náklady prokazatelně vynaložené na jejich opravy a technické zhodnocení." ...
      Pokud nyní začnete nemovitost pronajímat, tak svoji vlastní práci na opravách nemovitosti do odpisů nedostanete.

    • 30. 12. 2019 15:37

      Jirka (neregistrovaný) ---.eurotel.cz

      Děkuji za odpověď. Poslední dotaz zní: dva roky budu tuto nemovitost pronajímat a řádně danit příjem bez odpisů. Posudek si nechám zpracovat za dva roky a po té začnu odepisovat. Lze toto ? Děkuji

    • 30. 12. 2019 15:53

      . (neregistrovaný) 178.17.10.---

      Stále se při stanovení vstupní ceny pro odepisování bude posuzovat doba mezi datem pořízení nemovitosti a zahájením nájmu. Takže Vámi uvedeným způsobem si nepomůžete, na reprodukční pořizovací cenu se takto nedostanete.
      Přepsala jsem se v §, není to § 26, ale § 29 ZDP

    • 30. 12. 2019 16:16

      Jirka (neregistrovaný) ---.nat.epc.tmcz.cz

      Ufff, to jste mi nepotěšil :-( , každopádně děkuji za vyčerpávající informace. S pozdravem Jirka

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).