Pokud ukončil zaměstnanec pracovní poměr i samostatně výdělečnou činnost ve stejný den, tak se na tento případ vztahuje odst. 4) § 50 Zákona č. 435/2004 Sb. o zaměstnanosti
Další případy
- nejdříve ukončena činnost OSVČ, následující den či dny ukončen pracovní poměr v zaměstnání
odst. 1) § 50 Zákona č. 435/2004 Sb. o zaměstnanosti
- nejdříve ukončen pracovní poměr v zaměstnání, následující den či dny ukončena činnost OSVČ
odst. 2) § 50 Zákona č. 435/2004 Sb. o zaměstnanosti
Doporučuji konzultovat na Call centrum ÚP ČR https://www.uradprace.cz/
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Aktualizujeme další formuláře pro daňové povinnosti
Pozor na sváteční nákupy, v tyto dny budou obchody zavřené
Kdo bude mít v roce 2026 nárok na předčasný důchod?
Ten umí to a ten zas tohle. Připomeňte si příběhy šikovných podnikatelů za rok 2025
10 nejvtipnějších vánočních reklam všech dob
Situace, kdy nemusí OSVČ platit zálohy na sociální pojištění
3. 1. 2020 17:47
Domnívám se, že při ukončení pracovního poměru zaměstnavatelem a souběhu vedlejší činnosti OSVČ závisí podpora v nezaměstnanosti i na způsobu jakým OSVČ ukončí / přeruší svou činnost. Pokud OSVČ přeruší svou činnost ve stejný den v jakém bude ukončen jeho hlavní pracovní poměr, obdrží podporu jak ze zaměstnaneckého platu, tak z vedlejší výdělečné činnosti. Pokud se tato data míjejí, byť o jeden den, má nárok pouze na podporu ze zaměstnaneckého poměru. Je to opravdu tak a podle jakého zákona, vyhlášky...?