Hlavní navigace

Fa chybně vystavená v RPDP

  • (neregistrovaný) 46.23.60.---

    3. 1. 2020 20:19

    Dobrý den, pokud dodavatel chybně vystaví fakturu v RPDP místo klasického zdanění a my za něj DPH odvedeme, hrozí nám nějaké riziko?
    Děkuji za všechny odpovědi.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 1. 2020 22:15

      . (neregistrovaný) 178.17.10.---

      Riziko - neoprávněně uplatněný odpočet DPH. Doporučuji doklad vrátit k opravě.

    • 4. 1. 2020 1:22

      Brabec František (neregistrovaný) 178.17.4.---

      Pořád je tu § 92a odst. 7 - pokud je použití PDP "důvodné", může to tak zůstat. Ale souhlasím, že je třeba žádat o opravu, pokud je fakturováno zjevně špatně. Dovolil bych si nesouhlasit s tím dalším - pokud DPH přiznáte a hned si je odpočtete, tak přece nelze neuznat odpočet a daň nechat přiznanou, pokud neměl být RPDP použit.
      Větší nebezpečí jsou faktury s DPH tam, kde měl být RPDP, tam to smrdí neuznaným odpočtem.

    • 4. 1. 2020 14:42

      ako (neregistrovaný) ---.eurotel.cz

      Viz Vaše poslední věta- přesně ten případ se mi u klienta stal - fakturovali mu s daní a podle mě montážní práce spojené s vybavením bufetu měly být v RPDP. Když jsem chtěla doklad opravit, bylo mi sděleno, že za celou dobu podnikání nefakturují nic v RPDP ...?? (samozřejmě po dobu platnosti zákona). Zvláštní případ. Ptala jsem se na finančáku, jak se na to budou dívat a bylo mi sděleno (z kontrolního oddělení), že pokud se obě strany dohodnou, můžou to tak udělat....
      (K čemu by ale pak bylo RPDP? Moc to nechápu, ale nechali jsme to tak, protože nic jiného jsme z nich nedostali..).
      Myslím, že je to špatně, stanovisko bylo samozřejmě ústně.

    • 4. 1. 2020 19:56

      Brabec František (neregistrovaný) 178.17.4.---

      Na použití PDP se lze "dohodnout, kde je to sporné". Ale že by se mohl i nepoužít tam, kde to sporné není, to tedy slyším poprvé. Skoro to vidím na příspěvek do sbírky zlatých úřednických perel, taky už jich pár mám, např.
      "Generální plná moc je to jen tehdy, když je na ní napsáno generální" nebo
      "Váš daňový poradce má plnou moc k podání přehledu, ale ne k jeho podepsání, takže nám ho přijďte dopodepsat."

    • 4. 1. 2020 17:12

      KJ (neregistrovaný) ---.maxtel.cz

      Dobrý den, ano, také si myslím, že je větší problém tam, kde měl být použit RPDP, ale nebyl. Přesto, pokud dodavatel fakturu neopraví, a my za něj DPH odvedeme, tak nikoho nepoškodíme, naopak, splníme povinnost za dodavatele.

    • 5. 1. 2020 14:56

      ako (neregistrovaný) ---.eurotel.cz

      Přesně, tady jsme si nárokovali.... Viděla bych to taky na problém, ale je mi divné,
      že by se té firmě nikdo neozval v podobném případě - že bych byla první, kdo chtěl
      RPDP.??Celý nějaký divný, ale nechali jsme to..

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).