Hlavní navigace

student OSVČ

  • (neregistrovaný) 37.188.251.---

    5. 1. 2020 19:08

    Dobrý den, student VŠ má živnostenský list (podnikání je vedlejší činnost). Za rok 2019 měl nulové příjmy. Platí tedy, že za rok 2019 nemusí podávat Přiznání k dani z příjmů FO? Nemusí na FÚ ani dokládat čestné prohlášení, že v roce 2019 nepodnikal? Je nutné podat nulové přehledy na SP a ZP? Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 1. 2020 19:30

      . (neregistrovaný) 178.17.10.---

      Finanční úřad - odst. 5) § 136 Daňového řádu zrušen nebyl, povinnost uvedená v tomto § tedy stále je.
      Zdravotní pojišťovna - Přehled o příjmech a výdajích ze samostatné výdělečné činnosti a úhrnu záloh na pojistné za rok 2019 - ano, má povinnost podat přehled.
      ČSSZ - Přehled o příjmech a výdajích OSVČ za rok 2019 - ano, má povinnost podat přehled.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).