Hlavní navigace

nezveřejněný účet

• (neregistrovaný) 195.113.192.---

6. 1. 2020 6:37

dobrý den,
    dneska ráno jsem psala dotaz ohledně nezveřejněného účtu a teď ho nemůžu najít. Píši tedy ještě jednou.
    dodavatel nám zaslal fakturu, částka 70tis, na ní není zveřejněný účet. Když jsem se dívala do aresu, tak nemá žádný zveřejněný a to mi přijde zvláštní. Dodavateli jsem psala a on mi odepsal:
    "Dle ustanovení §96 zákona o DPH zakotvuje plátcům povinnost sdělit BÚ finanční správě a oprávnění, nikoliv tedy povinnost, tyto účty zveřejnit. Z tohoto důvodu, nevidíme důvod určovat a zveřejňovat bankovní účty."
    parag. 96/2 osoba povinná k dani je oprávněna určit, která čísla účtů podle odstavce 1 budou zveřejněna způsobem umožňujícím dálkový přístup - to znamená, že nemusí zveřejnit všechny účty co nahlásí na FU, ale nějaký ano? a k čemu pak slouží ty co nezveřejní?
    Parag. 109/2 písm. – plátci DPH jsou povinni zveřejnit účet, pokud zaplatíme na jiný než na zveřejněný účet, ručíme za nezaplacenou daň?
    Taky jsem našla v diskuzi, že se to týká až od částky 540tis. par. 109 – ale tam tuto částku nevidím.
    První variata – že musí aspoň nějaký?
    druhá variata jak to chápu, že dodavatel nemusí zveřejnit účet a zároveň mi ručíme za nezaplacenou daň?
    Jak by jste postupovali? Děkuji a přeji pěkný den

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).