Hlavní navigace

OSVČ a paušál

  • (neregistrovaný) 2a00:1028:96c6:----:----:----:----:----

    6. 1. 2020 12:12

    Dobrý den!
    Pokud OSVČ chce použít při zdanění výdaje procentem 60%, tak tyto výdaje počítá z uskutečněných plateb v tom roce a ne
    z vystavených faktur, že?
    Moc děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 1. 2020 12:33

      . (neregistrovaný) 178.17.10.---

      Z příjmů.
      Ne z pohledávek (tj. z toho, co je uvedeno ve vystavené faktuře).
      Ono je to i v tom Zákonu o daních z příjmů napsané.

      ZDP § 7
      (7) Neuplatní-li poplatník výdaje prokazatelně vynaložené na dosažení, zajištění a udržení příjmu, může uplatnit výdaje, s výjimkou uvedenou v § 12, ve výši
      a) 80 % z .p.ř.í.j.m.ů. ze zemědělské výroby, lesního a vodního hospodářství a z příjmů z živnostenského podnikání řemeslného; nejvýše lze však uplatnit výdaje do částky 1600000 Kč,
      b) 60 % z .p.ř.í.j.m.ů. ze živnostenského podnikání; nejvýše lze však uplatnit výdaje do částky 1200000 Kč, ..

    • 6. 1. 2020 12:48

      vitka (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

      Děkuji.
      Takže jsem jsem to dělala správně - z došlých plateb za rok 2019.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).