Hlavní navigace

prohlášení o dani

  • (neregistrovaný) 2a00:ca8:a1f:----:----:----:----:----

    7. 1. 2020 18:05

    Dobrý večer, prosím o radu, měl by brigádník podepsat prohlášení o dani ve firmě, kde pracuje na DPP, ikdyž je zároveň živnostníkem? Odvedenou zálohovou daň pak prokáže ve svém daňovém přiznání? Děkuji za odpověď

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 1. 2020 18:24

      . (neregistrovaný) 178.17.10.---

      Vyplnění a podepsání "Prohlášení poplatníka daně z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti" je právem zaměstnance, ne jeho povinností. Nechte toto rozhodnutí na zaměstnanci.

      Pokud bude mít příjmy podle § 6 ZDP, podrobené zálohové dani, uvede je následně ve svém Přiznání k dani z příjmu FO. Bude k tomu potřebovat od zaměstnavatele jako přílohu DAP "Potvrzení o zdanitelných příjmech ze závislé činnosti, sražených zálohách na daň a daňovém zvýhodnění".

      Pokud bude mít příjmy podle § 6 ZDP, podrobené srážkové dani, může je uvést následně ve svém Přiznání k dani z příjmu FO. K tomu by potřeboval od zaměstnavatele jako přílohu DAP "Potvrzení o zdanitelných příjmech ze závislé činnosti plynoucích na základě zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon") a o sražené dani vybírané srážkou podle zvláštní sazby daně z těchto příjmů".

    • 8. 1. 2020 7:29

      muška (neregistrovaný) ---.ipv4.broadband.iol.cz

      Není to povinnost. Záleží na rozhodnutí brigádníka. Pokud nepodepíše prohlášení bude mít do 10 000 Kč daň srážkovou a nemusí nic prokazovat ve svém prohlášení.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).