Hlavní navigace

ukončen pracovní poměr na základě §52 e) x podpora v nezaměstnanosti

  • 10 194.228.32.---

    9. 1. 2020 13:42

    Dobrý den, moc prosím o radu, se zaměstnancem je ukončen pracovní poměr na základě § 52 e) - pozbytí zdravotní způsobilosti - nenáleží žádné odstupné. Prosím netušíte jestli zaměstnanec bude dostávat podporu v nezaměstnanosti v plné výši? děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 1. 2020 14:38

      xJ (neregistrovaný) 46.167.230.---

      Podle mne by měl mít podporu v plné výši.

      Zákon o zaměstnanosti
      § 50
      odst. 3) Procentní sazba podpory v nezaměstnanosti činí první 2 měsíce podpůrčí doby 65 %, další 2 měsíce podpůrčí doby 50 % a po zbývající podpůrčí dobu 45 % průměrného měsíčního čistého výdělku nebo vyměřovacího základu
      Ukončil-li uchazeč o zaměstnání sám nebo dohodou ve stejný den více zaměstnání, z nichž alespoň jedno bylo ukončeno z vážných důvodů, náleží mu podpora v nezaměstnanosti ve výši procentní sazby podpory v nezaměstnanosti podle věty první.

      § 5 Vymezení některých pojmů
      Pro účely tohoto zákona se rozumí c) vážnými důvody důvody spočívající v
      6. zdravotních důvodech, které podle lékařského posudku brání vykonávat zaměstnání

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).