Hlavní navigace

Nárok na odpočet daně?

  • (neregistrovaný) 2a00:1028:83d8:----:----:----:----:----

    14. 1. 2020 10:40

    Jsem zaměstnaná a současně pracuji na DPP u jednoho zaměstnavatele,od­pracovaná doba DPP nepřesáhla v minulém roce 300 hod/rok a měsíční příjem nepřesáhl 10 000 Kč/měs.,byla mě tedy odváděna srážková 15% daň. Mohu si uplatnit odpočet této daně v DP za rok 2019? Moc děkuji za odpovědi.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 1. 2020 10:54

      Brabec František (neregistrovaný) 178.17.4.---

      Zdravím, ano, postupem podle § 36 odst. 7 zákona o daních z příjmů "sražená daň jako záloha". Kdyby bylo těch dohod víc (případně i jiné závislé příjmy bez účasti na nemocenském zdaněné srážkou), musí se zahrnout všechny. Doteď někdy mívám problém získat potvrzení s vysvětlením "srážková daň se přece nevrací ".

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).