Hlavní navigace

Pojistné plnění - faktura - účtování

• (neregistrovaný) 2a00:1028:8d1c:----:----:----:----:----

14. 1. 2020 22:26

Dobrý den, moc prosím o radu, jak zaúčtovat a vyřešit účetně následující případ. Jednatel měl nějakou škodu na vozidle, která se hradila přes pojistku druhé strany (řidiče, který do něho narazil). Jednatel přinesl fakturu, na které bylo uvedeno, že byla zaplaceno jen DPH. Jednatel mi řekl, že zbytek neplatil, že to tak nechtěl a že servisu přijdou peníze přímo od pojišťovny a že v tom nechtěl mít peníze. Že to nechtěl platit a pak kdo ví jak dlouho čekat na zbytek peněz. A já se tedy ptám. Do účetnictví musím zadat fakturu - kterou zaúčtuji na nějaké opravy a udržování oproti 321? A jak potom s těmi platbami? Lámu si nad tím hlavu, že už jsem se do toho tak zamotala, že opravdu potřebuji pomoc. Předem mockrát děkuji za rady a odpovědi.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 1. 2020 22:45

. (neregistrovaný) 178.17.10.---

Agenda přijaté faktury: Faktura - daňový doklad na firmu od servisu 511, 343/321.
      Agenda ostatní pohledávky: Dopis od pojišťovny ke škodní události, že budou plnit a v jaké výši 315 nebo 378/648.
      Agenda banka: Úhrada části závazku (částka DPH) servisu bankovním převodem 321/221
      Agenda interní doklady: Zápočet zbývajícího závazku vůči servisu a pohledávky za pojišťovnou 321/315 nebo 378
      - nebo pokud je tak ve firmě zvykem tak dva zápisy, první 321/395, druhý 395/315 nebo 378

Pozor pokud oprava vozidla proběhla v jiném účetním období (jiném roce), než jste obdrželi dopis / zprávu / od pojišťovny ze kterého jste se dozvěděli, že pojišťovna bude skutečně plnit.

• 14. 1. 2020 23:59

Veronika.mbv (neregistrovaný) ---.eurotel.cz

Dobrý den, mockrát děkuji za odpověď, strašně moc mi to pomohlo! Přeji krásný zbytek večera.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).