Hlavní navigace

Příspěvek do FKSP

  • (neregistrovaný) 128.0.189.---

    15. 1. 2020 13:08

    Dobrý den, zaměstnavatel se rozhodnul, že nám bude v rámci FKSP příspívat nějakou částkou.
    Tato částka se dává zaměstnancům ze zdaněného zisku, že?
    Do jaké výše může jít ročně? Prosím, přiblížíte mi jak se chová tento příspěvek? Nikdy jsem toto neřešila. Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 1. 2020 13:17

      . (neregistrovaný) 178.17.10.---

      Patříte mezi organizace uvedené v § 1 Vyhlášky Ministerstva financí č. 114/2002 Sb. o fondu kulturních a sociálních potřeb?

    • 15. 1. 2020 13:51

      Míša*** (neregistrovaný) ---.lammb.cz

      Podívala, a již chápu, týká se to neziskových a státních instituci, což my nejsme, jsme s r.o. Sociální fond si můžeme tvořit ze zisku, je výše nějak omezená? Je nějaká možnost měsíčně příspívat na flexi kartu a kolik? Děkuji...

    • 16. 1. 2020 8:26

      . (neregistrovaný) 178.17.10.---

      Daně - Důležité pro zaměstnavatele ZDP 24 / 2 / j / 5 (aby na něco nepřispívat "ze zisku" a přitom by to mohl mít jako daňově uznatelný náklad)

      Daně - Důležité pro zaměstnance / příjmy od daně "osvobozené"
      - ZDP 6 / 9 / d
      - ZDP 6 / 9 / g / v návaznosti na to prostudovat § 14 Vyhlášky č. 114/2002 Sb. Ministerstva financí o fondu kulturních a sociálních potřeb

      Mzdy - (mimo jiné) ZDP § 38j odst. 2) písm. f)

      Účetnictví - Zaměstnavatel, resp. společníci firmy by se měli rozhodnout, zda bude firma dobrovolně tvořit ze zisku fond, ze kterého bude následně financovat motivační programy pro zaměstnance. Nebo zda prostě bude přispívat tzv. „nákladově“. Pokud tvorbu fondu zakotví ve společenské smlouvě, bude tvorba fondu povinná. Doporučuji k tomu alespoň něco málo nastudovat, než budete ve firmě dále řešit „FKSP“.

      "Flexi karta" - doporučuji k přečtení článek od daňového poradce Ing. Martin Děrgela "Poukázky Flexi Pass a jejich daňové aspekty"

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).