Hlavní navigace

OT - Odhalení meziresortu

 • (neregistrovaný) 85.70.209.---

  15. 1. 2020 13:25

  Martin ŘEZNÍČEK, moderátor
  Dobře, ale vidíte tedy naději, že ta superhrubá mzda bude skutečně zrušena?

  Alena SCHILLEROVÁ, ministryně financí /nestr. za ANO/
  Tak je to, říkám, máme to ve vládním prohlášení. Je tady těchto důležitých otázek několik. Vemte si, že OSVČ dnes mají daň 15 %. Pokud bychom zrušili superhrubou mzdu, tak ve vládním prohlášení máme, že by se snižovala daň pro zaměstnance z efektivní daně 20,1 % na 19. U OSVČ to znamená, že by měli devatenáctipro­centní daň. My bychom jim to kompenzovali tím, že 2/3 sociálního pojistného uhrazeného bychom umožnili jim dát do výdajů, ale samozřejmě to jsou všechno otázky, které musíme umět komunikovat, a pak máme tady skupinu lidí, kteří mají ostatní příjmy, mají příjmy z pronájmu, a ti by šli z 15 na 19 % a to všechno odhalil meziresort v roce 2018, a to jsou důležité otázky, které musíme zvážit, protože my nechceme žádné skupině poplatníků plošně zvedat daně.

  https://www.kurzy.cz/zpravy/526907-zruseni-superhrube-mzdy-a-stravenkovy-pausal-rozhovor-ministryne-financi-pro-ct1/

  Už se to provalilo! Existují i jiné příjmy než z §6.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 15. 1. 2020 15:04

   xy (neregistrovaný) 46.13.62.---

   alena je velice chytrá baba. o čtyři procenta zvýšit daně a podat to jako snížení daně o jedno procento :-) dokud se na to v diskuzích nezačalo upozorňovat, že u všech příjmů mimo 6 budou daně razantně zvýšeny, tak o tom ani nešpitla. a najednou to resort odhalil už v roce 2018? průměrně inteligentní žák střední školy možná i základní to odhalí hned.
   to je jako zvýšení spotřební daně - ne kvůli zvýšení daní, ale pro zdraví lidí :-) proč pak byla snížená daň na pivo a proč se nezvýší daně u nezdravých potravin, když léčba obezity vyjde v čr na mnohem víc než léčba závislostí?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).