Hlavní navigace

Roční zúčt.zemřelého zaměstnance, daň.přiznání

  • 10 77.242.90.---

    17. 1. 2020 12:56

    Prosím o radu, kdo s tím máte zkušenosti. Naše zaměstnankyně zemřela 15.1.2020, nestihla požádat o RZD 2019. Jak se postupuje, může i přesto mzdová účetní udělat RZD a dát ho do lednové výplaty nebo může dědic podat DP za rok 2019? Paní byla po většinu roku nemocná, takže by se vracela daň, nejde o to, že je povinna podat DP.
    Můžete mě případně odkázat na zákon, kde se toto řeší, nevím kam se podívat. Děkuji!

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 17. 1. 2020 13:16

      . (neregistrovaný) 178.17.10.---

      Nemůžete udělat RZD v případě, kdy zaměstnec svého zaměstnavatele o roční zúčtování daně nepožádal. Zákon o daních z příjmů § 38ch

      Osoba spravující pozůstalost může podat Přiznání k dani z příjmu FO
      - více Daňový řád § 239a + § 239b
      Jen pozor na to, kdo je osoba spravující pozůstalost.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).