Hlavní navigace

Daňový nerezident

  • (neregistrovaný) 5.59.76.---

    19. 1. 2020 9:55

    Dobrý den,
    Osoba, daňový nerezident , má příjmy z nájmu nemovitosti v ČR.
    V daňovém přiznání muže odečítat slevu na poplatníka?
    Děkuji za pomoc

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 1. 2020 10:26

      . (neregistrovaný) 178.17.10.---

      Zákon o daních z příjmů § 35ba odst. 1) + odst. 2)
      V tomto případě dle mého laického názoru se ho bude týkat odst. 1) písm. a) / § 35ba ZDP
      Ale nejsem daňový poradce, který by byl oprávněný podávat rady ve věcech daní.

      OT. Doufám, že klienta pošlete za daňovým poradcem a že mu jako začátečník (jak jste uvedla v jiném dotazu) nebudete zpracovávat Přiznání k dani z příjmu FO. Někteří klienti vymáhají škody způsobené radou tvrdě. Pokud jim zpracujete DAP a i když nemáte oprávnění a nejste daňový poradce, tak se vlastně prohlašujete za odborníka a když přijde na náhradu škody, tak máte smůlu. NOZ § 5, § 2950.

    • 19. 1. 2020 12:22

      Anna (neregistrovaný) 5.59.76.---

      Děkuji za odpověď a za odkaz na zákon, přečtu.
      Daňové přiznání samozřejmě dělat nebudu. To není v mé kompetenci.
      Zeptala jsem, jenom na žádost této osoby, která pronajímá svůj byt a nechce rušit zákon.
      Taktéž je to užitečné znalosti pro rozšíření mého obzoru

    • 19. 1. 2020 17:19

      xy (neregistrovaný) 46.13.62.---

      a opravdu je na 100 % nerezident?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).