Hlavní navigace

Těžba a přiblížení dřeva

  • (neregistrovaný) 178.255.168.---

    20. 1. 2020 18:55

    Dobrý den pracuji v lese, těžba a přiblížení dřeva v živnostenském liště mám napsáno Poskytování služeb pro hospodaření v lesích a pro myslivost. Zajímalo by mě jaký se pro mě vztahuje daňový paušál 60% a nebo 80% děkuji za odpověď

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 1. 2020 19:12

      . (neregistrovaný) 178.17.10.---

      Podnikáte pouze na základě živnostenského listu, nebo také na základě toho, že jste evidovaný zemědělský podnikatel registrovaný podle § 2f Zákona o zemědělství?

      Pokud podnikáte pouze na základě ŽL, pak můžete k příjmům uplatnit pouze výdaje procentem z příjmů podle ZDP § 7 odst. 7) písm. b) 60 % z příjmů ze živnostenského podnikání; nejvýše lze však uplatnit výdaje do částky 1200000 Kč, ...

      Výdaje procentem z příjmů podle ZDP § 7 odst. 7) písm. a) 80 % z příjmů ze zemědělské výroby, lesního a vodního hospodářství ... byste mohl dle mého názoru uplatnit jen pokud byste byl evidovaný zemědělský podnikatel (k příslušejicím příjmům).

    • 21. 1. 2020 6:25

      Mory (neregistrovaný) ---.starnet.cz

      No dobře takže, když budu chtít 80% tak bych potřeboval jakou živnost na tento obor, názory jsou všelijaké někdo v tomto oboru uplatňuje 80% a někdo 60 %

    • 21. 1. 2020 7:50

      . (neregistrovaný) 178.17.10.---

      Musel byste dle mého názoru mít příjmy jako evidovaný zemědělský podnikatel, registrovaný podle § 2f Zákona o zemědělství.

      Na uplatnění výdajů procentem z příjmů ve výši 80 % Vám volná "živnost" podle Živnostenského zákona v tomto případě nestačí.

    • 21. 1. 2020 9:12

      Lenka Fu. (neregistrovaný) ---.customers.tmcz.cz

      Z vlastní zkušenosti mého manžela: Nestačí ani být zaregistrovaný v registru zemědělských subjektů, ale musel byste mít ve vlastnictví nebo v nájmu zemědělské pozemky nebo les. A ani to nestačí, výdaje 80 % se mohou použít jen na ty příjmy, které se vztahují přímo k těmto pozemkům nebo vlastnímu lesu, v případě lesa tedy např. prodané dřevo. Manžel podniká jako odborný lesní hospodář a nechal se přesvědčit, že může uplatnit 80% výdaje (přes moje protesty, mě se to vůbec nelíbilo). Když si ho FÚ pozval na kontrolu, tak musel ke všem DP za poslední 3 roky podat dodatečná (FÚ daň přímo nedoměřil) s výdaji 60 %. Naštěstí s uplatněním ŽP a penzijního nic nedoplácel.

    • 21. 1. 2020 19:22

      Mory (neregistrovaný) ---.starnet.cz

      Tak vám všem moc děkuji za odpověď už mám v tom jasno, jedu prostě 60% ať mám na duší klid, aby mě zbytečně nenaháněl FU

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).