Hlavní navigace

Spolehlivý polský plátce-nemohu najít

 • (neregistrovaný) 31.192.81.---

  21. 1. 2020 14:34

  Prosím o radu, kdo budete vědět. Mám před sebou fakturu za objednané zboží z polského e-shopu. Zboží na dobírku dovezl český dopravce. Zboží je v pořádku. Na faktuře je vyčísleno DPH, cena je včetně DPH. Nemohu nalézt dodavatele, zda se jedná o spolehlivého, na faktuře uvedeno spólka cywilna Gdaňsk a tři fyzické osoby. Dodavatel uvedl na faktuře IČ DPH 5833322983. Nemohu k tomu nalézt více informací na internetu. Pokud bude plátce spolehlivý, tak DPH by mělo být odvedeno v Polsku., že. V tom případě už tady nelze udělat odpočet DPH, přesto, že se použije při podnikání, že.
  Děkuji

  Janek..

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 22. 1. 2020 6:37

   alli (neregistrovaný) ---.csv.cz

   nevím, co myslíte tím, že je spolehlivý
   pokud jste nakoupil od osoby reg. k DPH v Polsku a zboží bylo vyvezeno do ČR, měla být faktura bez DPH a DPH jste měl odvést vy v ČR (ř. 3 nebo 4) a zároveň uplatnit nárok na odpočet DPH v ř. 43 (44) přiznání

  • 22. 1. 2020 8:48

   janek.. (neregistrovaný) 31.192.81.---

   Děkuji za odpověď. Ano, pokud by bylo požádáno od našeho odběratele o fakturaci bez DPH a bylo fakturováno bez DPH, tak bych to dala tak do přiznání k DPH. Je to fakturováno v českých korunách a s Podstavovy podatek VAT 23% i když v adrese odběratele je jeho DIČ. Takže to do přiznání k DPH nemohu zahrnout. No, původně jsem si chtěla ověřit spolehlivost plátce a bohužel nějak neumím hledat v plátci EU, až pak jsem si všimla vyčíslené daně. Mohu dát fakturu jen do přiznání k dani z příjmu, že? Musím mít toho dodavatele i tak ověřeného, zda je plátce DPH? Nějak se v tom motám a nevím, zda a kde hledat.

   Moc děkuji

   Janek..

  • 22. 1. 2020 8:57

   alli (neregistrovaný) ---.csv.cz

   ověřit, zda je firma registrována, můžete zde
   http://ec.europa.eu/taxation_customs/vies/
   v zemi vyberete PL a do čísla zadáte číslo, které jste uvedl
   pokud je registrovaná, pak žádejte o opravu faktury, měla by být bez DPH

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).