Hlavní navigace

E-neschopenka - notifikace s oznámením

• (neregistrovaný) 77.240.97.---

23. 1. 2020 9:10

Dobrý den,
    chtěla bych se zeptat, zda vám upozornění (notifikace) na novou pracovní neschopnost chodí v den vytavení nebo později?
    U prvních neschopenek mi došla notifikace v den vystavení a nyní mi došla notifikace až po 6-ti dnech (ukončení PN 17.01. a notifikace přišla 23.01.).
    Další pracovní neschopnost, která vznika 17.01. ještě ani není v přehledu ČSSZ na e-portalu.
    Chtěla bych vědět, zda někdo z vás má obdobnou zkušenost. Na konci měsíce by mi to asi při zpracovávání mezd a docházky dost vadilo.
    Děkuji a přeji hezký den.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 1. 2020 11:14

JančaK. (neregistrovaný) ---.66.broadband7.iol.cz

Mám také špatné zkušenosti, zaměstnanec marodí od 13.1. neschopenka dorazila až 21.1.
      Když jsem volala na OSSZ, bylo mi řečeno, že jí tam nemají, lékař tvrdil, že ji poslal. Po druhém telefonátu na OSSZ mi řekli, že tam už je (našli ji podle čísla), ale že se nespárovala se zaměstnavatelem. Do datovky dorazila až 21.1.
      Asi jim to nějak moc nefunguje.

• 24. 1. 2020 8:19

iva.

Notifikace mi chodí týž den, kdy byly neschopenky vystaveny, zatím mám rekord do hodiny od chvíle, kdy mi volal zaměstnanec, že má neschopenku (volal z čekárny od doktora).
      Vezměte prosím v úvahu také to, že vše nemusí být vina ČSSZ a nefunkčnosti systému - občas taky zaměstnanci neví jak se jejich firma jmenuje ... ačkoli se údaje párují podle rodného čísla zaměstnance a toho, k jakému zaměstnavateli je toto rodné číslo přihlášeno.
      Někteří doktroři posílají každou vystavenou neschopenku rovnou "jedním klikem", jiní doktoři posílají všechny neschopenky vystavené za den jako jednu dávku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).