Hlavní navigace

Silniční daň u auta vyřazeného z majetku- na RČ - vypořádání dph?

  • (neregistrovaný) 37.188.253.---

    28. 1. 2020 8:46

    Dobrý den, prosím o radu.
    Podnikatel měl v podnikání vůz, je z roku 2012. Uplatnil si na vstupu odpočet DPH. Automobil je účetně odepsán, PC tenkrát byla 239 tis. Nyní ho přepsal z IČO na RČ. Ještě ho neprodal , ale nevím, jak s DPH .

    K podnikání používá vůz nový. Tento chce používat jako zaměstnanec u firmy, kde pracuje, kde za něho bude firma platit silniční daň.

    Minulý rok bylo auto zahrnuto v přiznání k silniční dani za 2018, ale tento rok už ho k podnikání neužíval, ale nebylo v depozitu, tak nevím, jestli ho tam uvádět a platit za něho daň.

    Děkuji moc!

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 28. 1. 2020 11:13

      emil2 (neregistrovaný) ---.209.broadband3.iol.cz

      V přiznání k silniční dani se nepoužívané auto prostě neuvede (ano, tak jednoduché to je). Ke dni vyřazení z OM (pro DPH) dojde k dodání zboží podle § 13 odst. 4 písm a). DPH se odvede z ceny obvyklé.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).