Hlavní navigace

Úroky z úvěru

  • (neregistrovaný) 185.51.250.---

    28. 1. 2020 18:15

    Dobrý den, prosím o radu, máme hypotéku na byt a 5 měsíců 2019 jsme v něm bydleli a 7 měsíců ho pronajímáme. Jakým způsobem můžeme v daňovém přiznání uplatnit úroky z hypotéky. Lze z 1 potvrzení uplatnit 5/12 na odpočet z daní a u manžela uplatnit 7/12 jako náklad k pronájmu?
    Děkuji za odpovědi

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 28. 1. 2020 19:56

      . (neregistrovaný) 185.63.98.---

      Nezdanitelná část základu daně § 15 ZDP výňatek z odst. 4) :

      ".. může být základ daně snížen pouze ve zdaňovacím období, po jehož celou dobu poplatník předmět bytové potřeby uvedený v odstavci 3 písm. a) až c) vlastnil a předmět bytové potřeby uvedený v odstavci 3 písm. a), c) a e) užíval k vlastnímu trvalému bydlení nebo trvalému bydlení druhého z manželů, potomků, rodičů nebo prarodičů obou manželů.. "

      Zda to "po jehož celou dobu" platí pouze k tomu "vlastnil" nebo i k tomu "užíval" nedokáži zodpovědět. Možná nějaký hodně dobrý daňový poradce by mohl.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).