Hlavní navigace

úrok ze směnky a DPH řádek č. 50

  • (neregistrovaný) 89.24.113.---

    29. 1. 2020 10:32

    Dobrý den,
    patří úrok ze směnky do přiznání k DPH na řádek č. 50 - Plnění osvobozená od daně.... a tím pádem by mi ovlivnil vypořádací koeficient?
    Děkuji za pomoc.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 29. 1. 2020 11:01

      Jana N. (neregistrovaný) ---.precheza.cz

      úrok je plnění osvobozené od daně bez nároku na odpočet daně - ZDPH § 51, § 54 finanční činnost - poskytování úvěrů a peněžních půjček. Uvede se do přiznání DPH na řádek 50 a pokud je to doplňková činnost uskutečňovaná příležitostně, nezapočítává se do koeficientu a uvede se v přiznání také na řádek 51. (§76 odst.3 ZDPH)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).