Hlavní navigace

OSVČ be příjmů + zaměstnání

  • (neregistrovaný) 31.30.174.---

    30. 1. 2020 8:56

    Dobrý den,
    moc vás prosím o radu.
    V roce 2019 jsem byl zaměstnancem a k tomu OSVČ. Z podnikání jsem neměla žádné příjmy ani výdaje. Měl se uskutečnit projekt, ze kterého nakonec sešlo a tak jsem živnost v 12/2019 pozastavil. Celý rok jsem byl zaměstnancem.
    Existuje prosím nějaká možnost, jak si nechat udělat vyúčtování z příjmů za rok 2019 u zaměstnavatele a na FÚ předložit třeba jen čestné prohlášení, že jsem neměl žádné příjmy z podnikání?
    Děkuji.
    Hezký den.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 30. 1. 2020 9:56

      . (neregistrovaný) 185.63.98.---

      Ano, umožňuje to odst. 5) § 136 Daňového řádu + § 38g Zákona o daních z příjmů

      Ale Přehled o příjmech a výdajích OSVČ za rok 2019 podle § 15 zákona č. 589/1992 Sb. na ČSSZ a Přehled o příjmech a výdajích ze samostatné výdělečné činnosti a úhrnu záloh na pojistné na svoji ZP podat musíte v každém případě.

      doporučuji přečíst DŘ § 136/5
      https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2009-280?text=%C2%A7%20136

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).