Hlavní navigace

Poskytnutý peněžní dar

  • (neregistrovaný) 81.200.53.---

    30. 1. 2020 14:03

    Dobrý den, prosím o radu, poskytli jsme sportovnímu spolku peněžní dar ve výši 5000 Kč. Zaúčtuji to na účet 543 nebo 568? Děkuji za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 30. 1. 2020 14:32

      . (neregistrovaný) 185.63.98.---

      Jedná se o poskytnutý dar ve finanční oblasti - viz. § 34 Vyhlášky č. 500/2002 Sb.?

      Sama účtuji poskytnuté dary (peněžní i nepeněžní) na účet 543. Protože moji klienty poskytují tyto peníze z provozní oblasti své činnosti. Z finanční oblasti si na přijatých úrokách z banky tolik nevydělají, aby z nich mohli poskytovat dary,..

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).