Hlavní navigace

DPP + Příjem z pronájmu

  • (neregistrovaný) 88.100.42.---

    30. 1. 2020 17:01

    Dobrý den, měl bych dotaz ohledně podání daňového přiznání. Každý rok podávám daňové přiznání, kvůli příjmu z pronájmu, ale tento rok mám i příjem z DPP, tento příjem byl vždy pod 10.000 Kč a podepisoval jsem prohlášení (Jsem student). Nevím jestli bych měl tento příjem z DPP uvádět na daňovém přiznání a pokud ano, potřebuju nějaký dokument nebo informovat zaměstnavatele?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 30. 1. 2020 17:06

      . (neregistrovaný) 185.63.98.---

      Ano, máte povinnost příjem z odměny z DOPP, u které byla z důvodu podpisu Prohlášení poplatníka daně zúčtována "zálohová" daň, uvést do Přiznání k dani z příjmu FO / přijem ze závislé činnosti § 6 ZDP. Od zaměstnavatel si vyžádejte "Potvrzení o zdanitelných příjmech ze závislé činnosti, sražených zálohách na daň a daňovém zvýhodnění". Budete ho potřebovat jako přílohu k daňovému přiznání.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).