Hlavní navigace

EET při žádných očekávaných bezhotovostních platbách

 • (neregistrovaný) 213.192.10.---

  30. 1. 2020 23:33

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat na Váš názor, protože z odpovědi finančního úřadu nejsem vůbec moudrá. Naše firma od nástupu EET usiluje o to, aby všechny platby probíhaly na fakturu a bezhotovostně a když se někdo objeví s hotovostí posíláme ho na poštu, aby tam vložil peníze na náš účet, což přineslo pár naštvaných zákazníků, ale dalo se to vydržet. Vycházeli jsme z toho, že se tak do budoucna EET vyhneme, před týdnem mně na FÚ bylo ale oznámeno, že bychom se registrovat měli, protože jakou mám jistotu, že nikdo nikdy neuhradí hotově a definice "ojedinělý příjem" není příjem z běžné podnikatelské činnosti, i když je jeden za rok. Chtěla bych se tedy zeptat na názor, když se k EET "certifikujeme" (software k EET máme již dávno připraven, jen chybí ten certifikát), a ročně zaevidujeme žádnou až dvě tržby v hotovosti (u nás běžná praxe), tak by s tím snad neměl být žádný problém??? Omlouvám se, že tímto dotazem obtěžuji, ale chci se vyhnout zbytečným problémům, protože opravdu nikdy nemůžu 100% zaručit, že i fakturu s formou úhrady platebním příkazem, nepřijde někdo uhradit nebo doplatit v hotovosti.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 31. 1. 2020 13:42

   Emil2 (neregistrovaný) ---.209.broadband3.iol.cz

   https://www.etrzby.cz/assets/cs/prilohy/Archiv/Metodika_k_evidenci_trzeb_v4.0.pdf
   Jednou či dvakrát do roka vám to projde, viz str 14: Obdobně je potřeba nahlížet na úhradu částek uvedených na vydaných fakturách. Jestliže poplatník přijímá platby částek uvedených na vydaných fakturách bezhotovostně, ale dochází i k zaplacení (doplacení) hotovostně, tak je povinností poplatníka takovéto platby evidovat. Jako ojedinělý příjem lze akceptovat pouze výjimečné přijetí takovéto platby.

  • 6. 2. 2020 10:53

   P. (neregistrovaný) ---.jfl.cz

   Dobrý den, také mne toto téma zajímá. Jestliže tedy podnikatel nepřijímá žádné hotovostní platby, tak se ho EET týkat nebude? A je to ohraničené nějakou dobou - např. že od 1.1.2020 nepřijme žádnou tržbu v hotovosti - a nebo to lze brát tak, že od zavedení poslední vlny EET v květnu nepřijme již žádnou tržbu v hotovosti, pouze přes účet. Také se chci vyhnout problémům a nechci nic zanedbat. Předem děkuji za reakce.

  • 6. 2. 2020 11:05

   P. (neregistrovaný) ---.jfl.cz

   Moc děkuji za informaci.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).