Hlavní navigace

Silniční daň a náklady

  • (neregistrovaný) 185.231.239.---

    31. 1. 2020 7:28

    Dobrý den,
    chci se poradit. OSVČ používá auto k podnikání od 1.2. ale k silniční dani přihlásil vozidlo až v 7.měsíci. Mohu dát cestovné do nákladů za 2-6.měsíc? Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 31. 1. 2020 10:38

      . (neregistrovaný) 185.63.98.---

      K silniční dani nepřihlásila OSVČ vozidlo, ale sebe. Fyzickou / podnikající / osobu.
      Dle mého názoru pokud "cestovné" splňuje parametry uvedené v § 24 ZDP, pak může OSVČ toto "cestovné" uplatnit jako daňově uznatelné výdaje i za měsíce, kdy nebyla přihlášena k registraci k silniční dani.
      PS. Sama bych si dala práci s doložením tohoto "cestovného", abych nebyla v případě kontroly z FÚ v důkazní nouzi. Navazující doklady o parkovném, paragony o nákupu podnikatelských potřeb z míst cest, ...
      "cestovné" = ZDP 24/2/k)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).