Hlavní navigace

Prosím paní Jasnou a"tečku"-můj dotaz ze včerejška danění DPP se mzdou

 • (neregistrovaný) 217.77.171.---

  31. 1. 2020 8:32

  Dobrý den paní Jasná a "tečko". Včera jste mi odpovídali na můj dotaz ohledně DPČ, a zdanění mzdy včetně souběžné DPP. Prosím pěkně, mohli byste mi poradit, viz můj dotaz včera zde níže, jak mám posupovat vůči FÚ ? Na srážkové dani máme přeplatek a zálohové nedoplatek. Zaměstnanec ve finále poškozený, co se týče daně není. Mzdy musím každý měsíc přepočítat ? Jak ohlásit toto FÚ ? Velice Vám děkuji za Váš čas a přeji pěkný den.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 31. 1. 2020 9:59

   Jasná (neregistrovaný) 91.139.11.---

   Dobrý den Soni, asi vám nebudu schopná poradit. S opravami bohudík nemám zkušenosti, ale asi bych požádala správce daně o převedení srážkové daně na účet zálohové daně. Možná dojde k vyměření penále u zálohové daně, nevím. Třeba vám více poradí tečka nebo se přímo obraťte na vašeho správce daně. Přeji pěkný den.

  • 31. 1. 2020 10:26

   . (neregistrovaný) 185.63.98.---

   OT. Chyby typu Prohlášení "zapomenuté na stole klienta" jsem před lety řešila. Přepracovala jsem odměnu s chybnou daní. Požádalo se o vrácení přeplatku na dani, do Vyúčtování to ani nešlo. Ale to, co musíte nyní řešit, s tím zkušenost nemám.

  • 31. 1. 2020 10:17

   Soňa... (neregistrovaný) 217.77.171.---

   Dobrý den paní Jasná, i za toto Vám velice děkuji. Přeji pohodový pátek a ještě jednou díky za vše.

  • 31. 1. 2020 10:58

   horax

   Před několika lety jsem měl obdobný případ. Mzdy jsem opravil, vyúčtování udělal aby odpovídalo skutečnosti. Požádal jsem pracovnici na FÚ o započtení těch dvou daňových účtů, bez problémů to provedla bez sankce.
   Je to zřejmě i o přístupu příslušné úřednice, chce se to domluvit.
   Jen u nás nyní zrušili územní pracoviště FÚ, přesunuli lidi do okresního města, takovéto neformální jednání už půjde tíže. "Blíže k občanům!!"

  • 31. 1. 2020 11:14

   Soňa... (neregistrovaný) 217.77.171.---

   Všem Vám moc a moc děkuji, domluvím se se správcem daně, snad poradí. Pěkný pátek.

  • 2. 2. 2020 18:43

   EvaLi (neregistrovaný) 185.99.69.---

   Paní Soňo, zjistíte-li chybu ve mzdách z Vaší viny nebo poplatníka, jste povinna mzdy přepočítat a uvést na správný stav. Vytvoříte si dva ruční mzdové listy, kde bude vše správně uvedeno. Na srážkovou daň se budete odteďka dívat jako na zálohovou, ale odeslanou náhodou na jiný účet. Pokud po sečtení zjistíte, že nějakou daň máte vrátit zaměstnanci, tak provedete hned za leden, pokud by Vám náhodou software nedovolil zpětně "vrazit" do prosince. Případný přeplatek byste vrátila pokladnou nebo na účet. Jinak uvedete do mezd lednových.
   Vyúčtování daně zálohové. Po opravě se budete "tvářit", že všechno byla daň zálohová a takto do příslušných měsíců uvedete (podle skutečnosti). V květnu uvedete: mělo být sraženo - třeba 0 nebo 200 Kč, ale bylo sraženo 1.500 Kč (musí být k tomu příloha oprav) a vpravo Vám "vyleze" přeplatek 1.500 Kč (s tím bonusem se vypořádáte stejně - bonus neměl dostat - jak odhaduji), takže kolonku s bonusem nebudete vyplňovat.
   Při Vyúčtování srážkové opět uděláte dle nové skutečnosti s příslušnou přílohou. Vratka daně: buď požádáte hned písemně o "převod" příslušných částek na správné účty (např. z naší platby dne 15.6. ve výši 5.500 Kč na účet 7720 převeďte 1.500 Kč na účet 713) nebo uděláte až při podání Vyúčtování jako přílohu. Pokud uděláte hned a pak tam zavoláte, jestli Vám převedli, tak ve Vyúčtování 20.března uvedete i do poslední kolonky, že bylo odvedeno (budete počítat s tím, že Vám to tam s tím datem převedli). Vznikne-li firmě celkem přeplatek na dani, ponížíte si nejbližší odvod. Není to zas takové hrůza, ale je trochu pracné. Dalo by se zohlednit v ročním zúčtování daní, ale to Vám vůbec nedoporučuji. Bylo by následně pracnější. A navíc jste povinna opravit hned. Zdraví Lindnerová

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).