Hlavní navigace

Daňové zvýhodnění na děti

 • (neregistrovaný) 90.180.228.---

  4. 2. 2020 13:24

  Dobrý den,
  mohu poprosit o objasnění daňového zvýhodnění na vyživované děti u jednoho zaměstnance? Ten má dvě děti - jedno vlastní a jedno nevlastní (dítě družky), obě děti jsou nezletilé a žijí s ním a s družkou ve společné domácnosti. Každý z nich si chce uplatnit slevu na jedno dítě. Žena na dítě s předchozím partnerem/manželem a muž na vlastní dítě, co má s družkou. Je z pohledu muže nevlastní dítě (ačkoliv žijící s ním v jedné domácnosti) jeho vyživovaným dítětem? Je zde důležitá společná domácnost nebo biologické otcovství? Co se týče výše slev na děti, měli by se dohodnout, kdo bude uplatňovat slevu ve výši na 1. dítě a kdo ve výši na 2. dítě? Oba nemůžou uplatnit slevu ve výši na 1.dítě, i přestože pro muže to nevlastní dítě není považováno za vyživované?
  Za vyživované dítě se považuje dítě vlastní s manželkou či družkou (nemusí být manželé), ale ne dítě nevlastní (dítě druha/ družky z předchozího vztahu), je tomu tak (samozřejmě za předpokladu společné domácnosti)?

  Předem moc děkuji za odpověď. S pozdravem

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 4. 2. 2020 13:35

   jukk (neregistrovaný) 2001:718:2601:----:----:----:----:----

   Zaměstnanec (druh) uplatní společné dítě jako 1, jiné dítě si uplatnit nemůže. Žena si uplatní druhé dítě (nemá s druhem) jako 2.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).