Hlavní navigace

Dítě jednou za rok

  • (neregistrovaný) 109.72.1.---

    5. 2. 2020 9:35

    Prosím o radu - zaměstnanec během roku neuplatňuje slevu na dítě. Teď při podpisu o roční vyúčtování požaduje dítě zpětně za celý rok. Mohu udělat nebo si musí podat daňové přiznání? Pán je rozvedený dítě má svěřené do péče.
    Moc děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 2. 2020 9:38

      xJ (neregistrovaný) 46.167.230.---

      Můžete udělat, pokud nemá z jiného důvodu povinnost podávat daňové přiznání.

    • 5. 2. 2020 9:43

      . (neregistrovaný) 185.63.98.---

      Má na to právo, může požádat v rámci RZD. ZDP § 38k odst. 7) věta druhá

      PS. Občas je tento postup rizikový pro zaměstnance, kteří by jinak měli nárok na daňový bonus, v průběhu roku např. onemocní a v důsledku toho nedosáhnou požadované částky minimálního ročního výdělku.

    • 5. 2. 2020 10:24

      kabl (neregistrovaný) ---.kovopb.cz

      Moc děkuji

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).