Hlavní navigace

Pořízení zboží z JČS, dodání do JČS a DPH ?

• 31.30.173.---

5. 2. 2020 17:22

Dobrý den, český plátce nakoupí zboží v SRN od tamního plátce a v SRN ho prodá českému plátci, ale na jeho německé DIČ, myslím si správně, že se tohoto česká DPH netýká a j enutno se řídit německým zákonem o DPH nebo je to jinak ?
    Děkuji za případné nakopnutí, nějak jsem se na tom zasekla.
    Aby z toho bylo výše uvedené pořízení a dodání v EU, muselo by zboží překročit fyzicky dvakrát hranici ?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 2. 2020 10:32

Jana N. (neregistrovaný) ---.precheza.cz

nákup a samozdanění v našem DPH , prodej a osvobozené plnění v našem DPH nejde, zboží nepřekročilo hranice.
      Podle mě je nezbytná registrace v Německu a řídit se jejich zákonem DPH

• 6. 2. 2020 16:01

vladík

Jani, děkuji za názor, já si to vykládám stejně, ale firma mě přesvědčuje, že to nějak půjde.... ale byli by ve velké důkazní nouzi, protože prokazování přepravy do JČS bude dle Směrnice EU ( kterou teď ČR nestačila zpracovat do zákona ) ještě složitější než dosud

• 7. 2. 2020 9:14

Jana N. (neregistrovaný) ---.precheza.cz

Podle to nepůjde, pořízení zboží jako revers 3 a 43 u sebe to neudělá, stejně tak dodání zboží do EU ř. 20 bez daně taky neudělá.
      V Německu jim prodají s německou DPH a on to bude fakturovat v Německu jak dalšímu plátci? Kdo tam odvede DPH?

• 7. 2. 2020 11:55

vladík

My normálně nakupujeme od toho Němce zboží do našeho skladu v ČR, a já ještě nemám od nich fakturu, obávám se, že bude v obyklém režimu, ale zboží Německo neopustí , bude prodáno tam českému plátci s německým DIČ. Podrobnosti budu vědět teprve příští týden...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).