Hlavní navigace

Neplacené volno a pracující důchodce - prosím pomoc

  • (neregistrovaný)

    10. 2. 2020 9:04

    Dobrý den, máme zaměstnaného starobního důchodce, na plný úvazek, jiný pracovní poměr nikde nemá. V měsíci únoru si u nás domluvil 10 dní neplaceného volna.
    Pokud uvedeme do mzdy NEPLACENÉ VOLNO musí odvádět zdravotní pojištění z min.mzdy?? Předem moc děkuji za pomoc.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 2. 2020 9:18

      Líba (neregistrovaný)

      Nemusí. Překontrolujte si, jestli ho máte správně zadaného v systému.

    • 10. 2. 2020 10:28

      Dana 69 (neregistrovaný)

      Dobrý den Líbo, moc děkuji za reakci. Překontrolovala jsem program a zaškrtla možnost Uplatnit odpočet ( zdravotní pojištění platí stát) a mám zrušit zaškrtnutí u položek: použít min. vyměřovací základ, navýšit vyměřovací základ při nepřítomnosti.? Předem Vám moc děkuji.

    • 10. 2. 2020 13:24

      Líba (neregistrovaný)

      Neznám váš program, ale "uplatnit odpočet" mi připadá jako možnost pro chráněnou dílnu odečíst částku, kterou platí stát. To asi není váš případ.

    • 10. 2. 2020 18:40

      EvaLi (neregistrovaný)

      přesně tak, zrušte zaškrtnutí u položek...použít minimální.. a ...navýšit vyměřovací základ...
      Někdy se musí opravit ručně, ale souhlasím s pí Líbou. Někde v hlavní kartičce ho máte špatně zadaného. Já mám nabídku HPP a sama jsem si "naprogramovala" podmínky pro HPD. Ale možná, že Vy tam nějakou nabídku mít budete.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).