Hlavní navigace

DPP a DPČ a podepsané prohlášení

 • (neregistrovaný) 84.42.240.---

  14. 2. 2020 8:25

  Dobrý den, mám dotaz. Zaměstnáváme SD v jednom roce nejdříve na DPP ( podepsané prohlášení) a následně na DPČ. Stačí podepsané prohlášení pouze jedno na začátku roku nebo musí být po každé znovu? Děkuji. A ještě jeden dotaz. Mohu mu udělat roční zúčtování daně nebo si musí podat sám daňové přiznání? Velice děkuji za radu.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 14. 2. 2020 9:20

   Jasná (neregistrovaný) ---.228.broadband4.iol.cz

   Jelikož byl jeden pracovněprávní vztah (DPP) ukončen, skončila i platnost podepsaného prohlášení. Pro nový pracovněprávní vztah musí prohlášení podepsat znovu. Pokud bude mít na DPP i DPČ podepsané prohlášení a požádá vás o provedení RZD, není důvod neprovést.

  • 14. 2. 2020 9:23

   . (neregistrovaný) 5.181.92.---

   Pokud by DPP skončila a šel by pracovat jinam, platilo by Prohlášení poplatníka daně, které na začátku DPP podepsal, i nadále? Nebo by jeho platnost skončila s koncem dohody o provedení práce?
   Požádal o roční zúčtování daně? Měl celou dobu roku pokrytou platným / platnými / Prohlášením poplatníka daně? Doložil potřebé doklady? Pokud ano, tak máte povinnost mu roční zúčtování daně zpracovat.
   PS. Sama bych si dopředu v ruce propočítala, zda je co vracet. Abych zbytečně neuháněla zaměstnance klienta kvůli vyplnění a podpisu RZD a pak by třeba vyšel přeplatek na dani do 50,-Kč.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).