Hlavní navigace

Roční zúčtování u nepodepsaného prohlášení

  • (neregistrovaný) 78.157.163.---

    20. 2. 2020 11:32

    Dobrý den,
    zaměstnanec si podal žádost o roční zúčtování (příjem pouze u nás), ale neměl podepsané prohlášení pro rok 2019 a neuplatňoval si daňové zvýhodnění na dítě měsíčně. Můžu mu provést roční zúčtování nebo je povinen si podat daňové přiznání?

    Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 2. 2020 11:43

      . (neregistrovaný) 5.181.92.---

      Druhá strana žádosti u

      Současně žádám v souladu s § 38k odst. 7 zákona o dodatečné uplatnění slev na dani / daňového zvýhodnění

      vyplnil přesně co?

    • 20. 2. 2020 12:33

      . (neregistrovaný) 5.181.92.---

      Ještě zkontrolujte, zda doplnil i Prohlášení poplatníka daně z příjmů podle pokynů v žádosti *5)

      Podepsal Prohlášení pro rok 2020? Jen OT, vzpomněla jsem si na včerejší dotaz kdy zaměstnankyně neuplatnila daňové zvýhodnění, během roku onemocněla a kvůli nízkému ročnímu příjmu nedosáhla na daňový bonus na 2 děti. Kdyby uplatnila hned na začátku roku, tak co by měla na bonusech vyplaceno, jí mohlo zůstat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).