Hlavní navigace

Odvod DPH z neuhrazené faktury

• (neregistrovaný) 37.188.225.---

22. 2. 2020 10:12

Pěkný sobotní den, podávám dotaz na svuj problém. hledal jsem v historii ale zde nebyl dotaz zodpovězen. Vystavil jsem fakturu firmě, která tvrdí, že pro porušení podmínek tuto fakturu neuhradí. Co mám s fakturou dělat? ? Je mou povinností za tuto neproplacenou fakturu zaplatit dph? nebo ji mám stornovat? Je to faktura na služby. Vymáhat jí nemohu nebot druhá strana tvrdí že jsem porušil v jednom bodě obchodní podmínky.

Všem velký dík za ochotu poradit,

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 2. 2020 11:18

Vlad

Obecně platí, že i z neuhrazených faktur je nutné odvést DPH (z čeho by jinak stát žil?).
      Spíš se zamyslete nad tím, zda byla fakturace oprávněná. Pokud ne, neměla být faktura vůbec vystavena, a je nutné ji stornovat. Bohužel nepíšete v čem druhá strana vidí porušení obchodních podmínek. Jedná- li se třeba o to, že máte na faktuře splatnost 10 dnů od vystavení, a v obchodních podmínkách (se kterými jste musel souhlasit) je, že splatnost bude 30 dnů, pak lze jednoduše tuto fakturu poslat znovu s prodlouženou splatností.

• 22. 2. 2020 13:09

Filip (neregistrovaný) ---.eurotel.cz

Dekuji za pomoc resenim...slo o to, ze na svych strankach nabizim zbozi formou affiliate cili z toho mam.provizi, bohuzel jsem nakoupil i pro sebe a to je poruseni podminek, jenze provize mi byka normalne pripoctena a jelikoz jsem dosahl celkove hodnoty pro vypkaceni provize, zadalo to prilozit fakturu, tu jsem vystavil zaslal a z jejich strany prislo ze neni akceptovana protoze se jednalo o poruseni podminek. Nez jsem fakturu vystavil nedoslo mi to ze mi provizi tim padem nevyplati (provize se bez upozorneni pripocitala). Muzu ji tedy stornocat, neodvest dph a prilizozit si k teto fakture vyjadreni o poruseni podminek a nevyplaceni provize? Bude to takto v poradku? Jsem FO, Dekuji

• 23. 2. 2020 8:53

DPH z neproplacene faktury tedy odvedu i kdyz vim, ze proplacena jiz nebude. Jak ji uvedu v přehledu prijmu a vydaju? Budu ji normalne zahrnovat jako uhrazenou byt platba mi za ni bude chybet? Co s tim? To mi nejak nesedi.

• 23. 2. 2020 12:58

Ano, z toho vyplivá že fakturace nebyla opravnená. Děkuji za pomoc. Filip

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).