Hlavní navigace

Nabytí právní moci - exekuce

  • (neregistrovaný) 85.135.119.---

    24. 2. 2020 18:04

    Dobrý den, na zaměstnance přišla přednostní exekuce z městského úřadu, není tam ale nic o nabytí právní moci. Můžu jim zaslat sražené peníze, pokud toto nabytí právní moci nemám?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 2. 2020 10:29

      ... (neregistrovaný) 5.145.104.---

      Neměl byste.
      §282 OSŘ
      (3) Povinný ztrácí dnem, kdy je plátci mzdy doručeno nařízení výkonu rozhodnutí nebo usnesení obsahující vyrozumění o nařízení výkonu rozhodnutí (§ 294 odst. 3), právo na vyplacení té části mzdy, která odpovídá stanovené výši srážek.
      §283
      Jakmile nabude nařízení výkonu rozhodnutí právní moci, vyrozumí soud o tom plátce mzdy, který je pak povinen vyplácet oprávněnému částky sražené ze mzdy povinného.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).