Hlavní navigace

Úroky z hypotečního úvěru - RZD

  • (neregistrovaný) 193.86.4.---

    26. 2. 2020 9:33

    Zaměstnanec předložil potvrzení o zaplacených úrocích z hypotečního úvěru. Úvěr je poskytnut na odkup bytu, kde má trvalé bydliště. Vlastník podílu v bytovém domě je ale jeho manželka, potvrzení je vystaveno také na ni. Náš zaměstnanec je Účastník smlouvy o úvěru. Lze toto uplatnit v RZD ? Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 2. 2020 9:57

      . (neregistrovaný) 5.181.92.---

      "odkup bytu" x "vlastník podílu v bytovém domě" - raději napište písmeno odst. 3) § 15 ZDP, podle kterého byl úvěr poskytnut
      V případě písmene c) číslo bodu.

    • 26. 2. 2020 10:46

      Elen (neregistrovaný) 193.86.4.---

      účel ve smlouvě je: refinancování úvěrů u jiné banky, který byl poskytnut výhradně na bydlení. Jedná se o bytovou jednotku, kde zaměstnanec má trvalé bydliště, ale na LV je pouze jeho žena.

    • 26. 2. 2020 11:00

      . (neregistrovaný) 5.181.92.---

      Bez nahlédnutí do předchozí smlouvy nepoznáte, na co byl původní úvěr poskytnut - a jakým způsobem má zaměstnanec prokázat nárok na odečet nezdanitelné části základu daně
      Pokud byl úvěr poskytnutý např. na koupi / písm c) /, tak tam je (mimo jiné) podmínka vlastnictví.
      Ale pokud byl úvěr poskytnutý třeba na účely údržba a změna stavby bytového domu, rodinného domu, bytu v nájmu nebo v užívání nebo jednotky, která nezahrnuje nebytový prostor jiný než garáž, sklep nebo komoru, tak tam podmínka vlastnictví není.

    • 26. 2. 2020 11:08

      Elen (neregistrovaný) 193.86.4.---

      Děkuji, zjistím.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).