Hlavní navigace

Výše daně

  • (neregistrovaný) 37.188.246.---

    26. 2. 2020 10:59

    Dobrý den, na základě přiznání k dani z příjmů fyz. osob, mi vyšla výše daně 165,- Kč. Platí se takto malá daň nebo je tam nějaký limit, do kterého se neplatí? Děkuji moc

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 2. 2020 11:05

      . (neregistrovaný) 5.181.92.---

      ZDP § 38b Minimální výše daně
      Daň nebo penále se nepředepíše a neplatí, nepřesáhne-li 200 Kč nebo celkové zdanitelné příjmy nečiní u fyzické osoby více než 15 000 Kč. To neplatí, byla-li z těchto příjmů vybrána daň nebo záloha na daň srážkou.
      https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1992-586

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).