Hlavní navigace

Hranice pro majetek v operativní evidenci

 • 31.30.120.---

  2. 3. 2020 13:40

  Dobrý den,

  moc prosím, vím, že je to asi individuální dle potřeb firmy, ale jakou hranici si nastavujete pro evidování majetku v operativní evidenci, tedy účet 501, nad 40 tis. máme DHM a od 500 Kč do 40 tis. operativní evidenci, ale vzhledem k tomu, že jsme firma podnikající v oblasti PC, tak nakupujeme pro vlastní potřebu spoustu komponentů, kabelů, klávesnic, resp. se tyto věci rychle obměňují, bývají často i dražší, vím, že to mohu ošetřit směrnicí a takové věci tam přímo vyjmenovat, jenom mě zajímá názor, jestli ty 2 tis. budou OK.

  Děkuji.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 2. 3. 2020 23:18

   . (neregistrovaný) 5.181.92.---

   Ve vnitřních pravidlech mají klienti uvedeno, že
   * drobný hmotný majetek = s dobou použitelností delší než jeden rok, oceněný při pořízení cenou do 40.000 Kč, není vykazován v rozvaze
   * při pořízení je drobný hm.majetek účtován do nákladů v roce jeho pořízení
   * účtuje se o tomto majetku v podrozvaze
   * vede se operativní evidence dle významnosti majetku. Kabel za 2.tis.Kč nebudou evidovat ("spotřební materiál"), tiskárnu za 1.tis.Kč budou evidovat / následně jsou k ní náklady v podobě tonerů a oprav, dotovaný mobil za 1,- Kč budou evidovat / při porušení podmínek se může stát, že firma doplatí dodavateli/prodejci mobil do plné ceny,..

   Licence SW (+upgrade, update) si evidují klienti sami, kvůli licenčním podmínkám atd. OEM SW eviduji jako součást PC. Samostatné licence SW eviduji podle toho, na jak dlouho je poskytnuta licence a v částkách nad 1.tis.Kč (až do 60.tis.Kč). Napsala jsem to hodně zjednodušeně.

  • 3. 3. 2020 14:57

   Ema1

   Moc děkuji paní Tečko, rozumím, ať si stanovím jakoukoli hranici, stejně musím každou věc posoudit samostatně.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).