Není faktura / doklad napsaný na zaměstnavatele a není placeno z peněz zaměstnavatele přímo Optice, jedná se tedy tak o peněžní příspěvek zaměstnanci?
Zaměstnavatel se zavázal k tomuto příspěvku viz. ZDP 24/2/j/5 ?
Zda vyplatíte hotově nebo "do mzdy" se musíte domluvit ve firmě s tím, kdo to může rozhodnout.
Zatím to vypadá na pro firmu daňově neuznatelný náklad a u zaměstnance s dodaněním ve mzdě + SP + ZP. Prostě drahý příspěvek.
Není důležité, zda se bude vyplácet zaměstnanci peněžní příspěvek hotově z pokladny nebo zda se příspěvek přičte k dobírce mzdy zaměstnance. Pokud nebude splněno ZDP 24/2/j/5, tak to bude pro zaměstnavatele daňově neuznatelný náklad.
A pokud nebyl příspěvek zaplacen přímo Optice / nebylo to nepeněžní plnění dle ZDP 6/9/d/1, tak se zaměstnanci musí tento příspěvek připočítat ke mzdě + odvést SP a ZP.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Kterými nezdanitelnými částkami si můžete snížit základ daně za rok 2025?
Finanční správa opět vyjede do obcí a pomůže s vyplněním přiznání. Kam všude přijede?
Začínající podnikatel: Základní pojmy z účetnictví
OSVČ senioři letos prvně v přehledech uplatní slevu na pojistném. Víme, jak na to
Chování na pracáku má svá pravidla. Porušit je ale může i úřad sám
Zaměstnanci mají poslední šanci vyhnout se daňovému přiznání
4. 3. 2020 8:33
Dobrý den, prosím o radu.
Zaměstnavatel se rozhodl přispět 800,- Kč na nové dioptrické brýle. (původní si prý poškrábal v práci). Doklad mám pouze okopírovaný z optiky. Jakým způsobem zaúčtovat? Buď vyplatím hotově z pokladny nebo do mzdy zaměstnance? Děkuji moc