Hlavní navigace

Cizinec nebyl ohlášen na ÚP-co teď?

  • (neregistrovaný)

    4. 3. 2020 20:51

    Dobrý den, prosím Vás o radu, jak byste situaci řešili Vy. Nastoupila jsem do nové práce. Vedoucí mi dal za úkol uzavřít DPP. Paní už začala pracovat v únoru, ale já mám uzavřít DPP s platností od února, abychom ji mohli vyplatit ještě teď v březnu za únor. Po bližším prozkoumání situace jsem zjistila, že je paní Ruska. Mluví dobře česky, má zde trvalý pobyt, manžela a děti. S cizinci nemám doposud moc zkušeností - spíš jen takové teoretické znalosti, ale domnívám se, že bychom měli poslat hlášení na ÚP nejpozději v den jejího nástupu že? Když jsem toto sdělila vedoucímu, tak se divil (o hlášení na ÚP nevěděl) a ukázalo se, že zde pracuje od září na HPP ještě Bulharka. Paní má v Česku také manžela, děti, postavili dům, má trvalý pobyt, ale měla být asi také nahlášena na ÚP že? No ale nebyla a já teď nevím, jestli dělat mrtvého brouka nebo ji nahlásit dodatečně?
    Co myslíte?
    Opravdu se na ÚP musí hlásit i cizinci, kteří zde mají trvalý pobyt, rodinu a již několik let tady žijí? Nejsem si úplně jistá, jestli si to myslím dobře.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).