Hlavní navigace

Rodičovská a daně

 • (neregistrovaný)

  5. 3. 2020 14:22

  Dobrý den,
  leden až srpen rodičovská dovolená v původní práci.V srpnu podepsaná dohoda o zkončení pracovního poměru v původní práci.Od září nástup do nové práce.Mám potvrzení o zdanitelných příjmech z nové práce(září-prosinec).V původní práci žádný příjem(leden-srpen).Co prosím doložit k daňovému přiznání za období od ledna-srpna?

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 5. 3. 2020 15:44

   Líba (neregistrovaný)

   Měla zaměstnavatele. Neměla by doložit Potvrzení o zdanitelných příjmech, i když nulové?

  • 6. 3. 2020 7:23

   Petra (neregistrovaný)

   No to si právě nejsem jistá,proto se ptám,zda někdo nevíte.Podle mě bude chtít finanční úřad doložit ten zbytek roku(leden-srpen)

  • 6. 3. 2020 8:18

   . (neregistrovaný)

   Správce daně může požadovat doložit vlastně cokoliv. Zda bude požadovat, případně co přesně bude požadovat - to Vám dopředu zde pravděpodobně nikdo neřekne.
   Nechala bych na rozhodnutí klientky, co chce dopředu přiložit ke svému daňovému přiznání. Zda bude chtít přiložit Potvrzení o příjmech za období, kdy u zaměstnavatele čerpala rodičovskou dovolenou a neměla od tohoto zaměstnavatele žádné příjmy, nebo zda bude chtít do textové přílohy DAP uvést, že v období od - do neměla žádné zdanitelné příjmy. Či že v období od - do měla pouze příjmy od daně osvobozené / písm. i) odst. 1) § 4 ZDP / v případě, že pobírala rodičovský příspěvek.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).