Hlavní navigace

Přehledy OSVČ x zaměstnanec

  • (neregistrovaný)

    10. 3. 2020 20:07

    Zaměstnání 1-12, podnikání 1. rokem 7-12. Zálohy se tedy v r. 2019 žádné neplatily. Potřebuji zkontrolovat přehledy OSSZ a ZP. Příjem z podnikání 21.766, výdaje paušálem 60% 13.060. rozdíl 8.706. U přehledu OSSZ mě vyšly nulové zálohy pro letošní rok. U ZP si nejsem jistá, zda mám správně vyplněno:
    Neplatila povinnost platit zálohy - zaškrnu 7-12, důvod zaměstnání, nebyl stanoven min. vyměřovací základ zaškrtnu také 7-12, důvod a nebo b? Mám zaškrtnuté b) zaměstnání. Doplatek mi vyšel 588,-. Teď si nejsem jistá v těch zálohách: bod 6) nová výše zálohy vyšlo 98,- - typ zálohy zaškrtnu výpočet a vyjde mi nová záloha těch 98,- ? Děkuji předem za radu.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 3. 2020 11:01

      Edy (neregistrovaný)

      Nikdo neodpovídá, ale našla jsem, že zaškrtnout patří nula a záloha na ZP bude nula. Doplatí se zase příští rok po podání přehledu. Je to tak správně?

    • 11. 3. 2020 11:21

      . (neregistrovaný)

      Neuvedla jste, zda zaměstnání trvá i v roce 2020. Pokud ano, tak po dobu trvání zaměstnání s odvodem ZP z minimálního vyměřovacího základu, jsou zálohy na ZP nula.
      Zkuste pro kontroly použít Daňovou kalkulačku firmy SCH - EKONOM s.r.o.
      PS. Dávala jsem zde dotaz v pátek, také mi nikdo neporadil. I když sama se snažím pomáhat.

    • 11. 3. 2020 13:15

      Endy (neregistrovaný)

      Ano zaměstnání trvá i letos. Podnikání také.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).