V takovém případě by odváděla ZP jenom z dosaženého příjmu.
"Minimální vyměřovací základ neplatí pro osobu:
....c) která celodenně osobně a řádně pečuje alespoň o jedno dítě do sedmi let věku nebo nejméně o dvě děti do 15 let věku. Podmínka celodenní péče se považuje za splněnou, je-li dítě předškolního věku umístěno v jeslích (mateřské škole), popřípadě v obdobném zařízení na dobu, která nepřevyšuje čtyři hodiny denně, a jde-li o dítě plnící povinnou školní docházku, po dobu návštěvy školy..."
Nejdřív poděkuji za reakci.
Mám totiž zaměstnankyni, která je u nás na DPČ, má měsíční mzdu 8000,- na 20hod/týd.
Minulý měsíc paní od 16. 3. nastoupila na Ošetřové k dítěti do deseti let.
Program mi vypočítal, že paní má mít hrubou mzdu 3.636,-, odvod na zdrav. pojištění za zaměstnavatele 327,- a odvod za zaměstnance 627,-, celkem tedy 924,- odvod na zdravotbí pojištění.
A já tomu teď vůbec nerozumím, kdyby paní nemusela nic doplácet do minima, tak by ona měla platit jen částku 164,- a ne 627,-.
A kdyby měla doplácet do celkového zdravotního minima, které je 1971,- tak je to také uplně jinak.
Nevíte si s tím rady?
Moc moc děkuji
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Aktualizujeme další formuláře pro daňové povinnosti
Pozor na sváteční nákupy, v tyto dny budou obchody zavřené
Kdo bude mít v roce 2026 nárok na předčasný důchod?
Ten umí to a ten zas tohle. Připomeňte si příběhy šikovných podnikatelů za rok 2025
10 nejvtipnějších vánočních reklam všech dob
Situace, kdy nemusí OSVČ platit zálohy na sociální pojištění
11. 3. 2020 9:58
Dobrý den, mám tady DPČ - 6000,- ve mzdě se mi generuje doplatek zdravotního pojištění do minima. Je to v pořádku?
Chápu, že není dodržena pol. min.mzdy ale platí toto i u DPČ?
Děkuji G.