Hlavní navigace

Špatně stržená zdravotní pjištění důchodce..moc prosím!

• (neregistrovaný) 80.95.97.---

20. 3. 2020 13:58

Dobrý den, moc prosím o radu!

Minulý měsíc měla naše zaměstnankyně-důchodně 3 týdny neplaceného volna, bohužel jsem si neohlídala nastavení a provedl se výpočet nastavení ZP do MVZ (myslela jsem, že stačí, že mám odškrtnuté, že se nemá srážet do MVZ)...paní měla příjem 6.700 a ZP se odvedlo z 14.600 - část platil zaměstnavatel, část zaměstnanec. Paní jsem to řekla, je jí jedno, na vrácení netrvá, moje šéfová také netrvá na vrácení přeplatku. Chci se ae zeptat jak to řešit? Mám to s VZP řešit? Stejně na to kontrolou přijdou a přeplatek mi budou vracet? Co pak s ním budu dělat, jak ho zaúčtuji?

Děkuji moc za radu, zaměstnankyně byla i ted v březnu na neplaceném volnu, tam muž to mám správně nastavené.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 3. 2020 19:23

Mirek22 (neregistrovaný) 81.162.199.---

Mzdu si opravte - přehled na VZP si taky opravte, paní peníze dejte, a o ten přeplatek si v dalším měsíci zaplaťte míň - při kontrole by Vám přeplatek samozřejmě vrátili a nezapomínejte kolik je kontrol - napada mne Inspektorát práce -
      účetně to musíte mít správně

• 21. 3. 2020 7:19

Sandra (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

Děkuji, víte jak toto opravit v Heliosu? Mesic mám zavřeny, mzdy odešly, holky z úcta to mají zauctovane, přehledy a ZP zaplacené, vůbec nevím kde se odpichnout a jak to udělat reálné :/ Prosím o radu

• 21. 3. 2020 7:24

Sandra (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

A tato chyba mi ovlivní i dan, ze? Omlouvám se za tak amatérské dotazy, ale dělám tuto práci ani ne rok a zůstala jsem tu na to sama, tak jsem úplně vyplasena a tyto situace neznam...

• 21. 3. 2020 20:29

EvaLi (neregistrovaný) 185.99.69.---

Při tak nízkém příjmu daň sražena nebyla žádná, podívejte se na její výplatní lístek. Změní se jen srážka zdravotního. Změnila by se v případě nepodepsaného Prohlášení, kdy se sráží daň srážková

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).