Hlavní navigace

Příspěvek na kulturní, sportovní akce-daň.nákladem pro zaměstnavatele?

  • (neregistrovaný) 128.0.189.---

    26. 3. 2020 10:24

    Dobrý den, je pro zaměstnavatele daňovým nákladem příspěvek na sportovní, kulturní a zdravotní pomůcky daňovým nákladem?Měsíčně přispívá nepenežním plněním (bebefitní karty) 500 Kč měsíčně. děkuji.

    • 26. 3. 2020 23:49

      Brabec František (neregistrovaný) 185.63.97.---

      Zdravím, ďjó fitkokarty - podle mého názoru to není uznatelný výdaj ani nelze uplatnit odpočet DPH, výjimkou by snad mohli být profisportovci, tanečníci, herci a podobní, kdy je vzhled těla získaný ve fitku přímým výrobním nástrojem.
      Pro zaměstnance (i jejich rodinné příslušníky) je to osvobozený příjem podle § 6, odst. 9 písm. d) bod 3.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).