Re: finanční bonus za množstevní odběr
Bonusy vzniklé na podkladě následně vyhodnocovaného splnění určitého korunového či množstevního (např. kusového či kilogramového) limitu odběru zboží za předem určené období (bonusy měsíční, častěji však pololetní či roční) se nazývají finančními bonusy a jedná se o určitou odměnu, kterou poskytujeme věrným, dobrým a velkým zákazníkům. Tyto bonusy se tedy vztahují ke všem zdanitelným plněním za celou předem stanovenou dobu, nemění cenu jednotlivého zboží a nemění tedy ani základ daně a nejedná se o zdanitelné plnění. Pokud bude na finanční bonus vystavován dobropis, půjde o dobropis nedaňový, kterým se odběrateli oznamuje výše částky, kterou má u dodavatele "k dobru". Poskytnutá výhoda je pro dodavatele finančním nákladem, pro odběratele finančním výnosem. Měla byste tedy účtovat na 648, i když myslím že by účtování mínusem do nákladů taky neměl být problém.
Re: finanční bonus za množstevní odběr
Pokud je doklad od dodavatele na bonus nazván jako "dobropis" pak bych nížila daňové výdaje (po obdržení platby), jinak bych účtovala do zdanitelných příjmů. Výsledek je stejný, ať je to výdaj mínusem nebo příjem. Pravděpodobně nejste plátce DPH, tak výše uvedená odpověď ohledně zdanitelného plnění je pro Vás bezpředmětná.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
EET se vrací od roku 2027, schválili poslanci. Dotkne se až 600 tisíc podnikatelů
Podnikatelům se nelíbí navrhovaný růst minimální mzdy, chtějí změnu valorizace
Kadeřník v mobilu. Nová česká aplikace pomáhá salonům s byznysem i organizací času
Zlatnictví začala studovat ve čtyřiceti. Diamanty jsou pro mě bez duše, říká Milena
Pokud Ústavní soud opět vyloučí platby kartou, EET 2.0 se sesype jak domeček z karet
Předčasný důchod automaticky neznamená, že člověk nechce pracovat
16. 12. 2005 20:00
Vedu DE. Dostala jsem dobropis na finanční bonus za množstevní odběr zboží. Dobropis jsem evidovala ve fakturách přijatých, tudíž jsem ho dala do daň. uzn. výdajů minusem. Je to tak správně, nebo to musím dát do zdan. příjmů. Já si myslím, že lze obojí. Díky za Vaše názory.