Hlavní navigace

Antivirus - bezdlužnost

• (neregistrovaný) 37.188.132.---

1. 4. 2020 6:29

Dobrý den, prosím o radu, hledám, čtu, nevidím.

Pokud by OSVČ žádala o OČR, musí mít k 12.3. vše zaplaceno na státních institucích.

A jak je to u firem, které budou žádat dotace na zaměstnance z programu Antivirus? Taky je tam nutná bezdlužnost k 12.3., nebo k datu podání žádosti?

Děkuji za případné odkazy.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 4. 2020 8:44

vladík

Myslím, že tam podmínka bezdlužnosti není uvedena, musíte doložit souvislost s covid 19, zamci nesmí být ve výpovědní době a musí být účastni nemocenského a důchodového pojištění, ona to není dotace , ale kompenzace mzdových nákladů. Také musíte ty mzdy a náhrady skutečně zaplatit a odvody za zamce odvést. Podáte si žádost a tím bude uzavřena dohoda s ÚP. Po vyplacení mezd a náhrad budete muset podat jejich vyúčtování včetně seznamu zaměstnanců.

• 1. 4. 2020 9:36

Renata (neregistrovaný) 37.188.132.---

Já včera viděla v jiné diskuzi - Žádost o příspěvek cíleného programu Antivirus a v ní právě jsou tyto body, tak mě to mate.
      Ale podmínka jako u OSVČ - OČR že do 12.3 musí být bez dluhů tam nikde uvedena není... -
      Žadatel (název žadatele):      
      IČ:      
      RČ (u FO):      

K. NEŽÁDÁ ŽÁDÁ, aby Úřad práce ČR podle § 147b zákona o zaměstnanosti sám zjistil, zda nemá žadatel zachyceny v evidenci daní daňové nedoplatky u finančního úřadu, celního úřadu, nedoplatky na pojistném a na penále na sociálním zabezpečení
      a příspěvku na státní politiku, nedoplatky na pojistném a na penále na veřejné zdravotní pojištění
      a zprošťuje ho za tímto účelem povinnosti mlčenlivosti.

• 1. 4. 2020 9:36

Martin (neregistrovaný) 193.179.63.---

Dobrý den, tz že když firma už nyní je finančně na tom špatně, např restaurace, kde se přišlo ze dne na den o příjmy, nemá tak na to, aby zaplatil i odvody, ale sežene peníze na mzdy, tak nemůže žádat o tyto peníze, protože nemá na to zaplatit ty odvody. Ty by byl býval zaplatil z těch peněz co by mu stát poskytl.
      Tak to nedává pak vše smysl. To je pak opravdu jediná možnost zaměstnance propustit.

• 1. 4. 2020 9:43

Martine,tak třeba u OSVČ OČR je tam datum do 12.3. - to ještě nebyly problémy a měli to mít uhrazeno. Ale tady datum není, tak kdyby to bylo k podání žádosti, mohlo by se doplatit, ale opravdu si nejsem 100% jistá, proto se ptám.

• 1. 4. 2020 10:29

Markéta (neregistrovaný) 93.91.153.---

Dobrý den,
      já jsem to pochopila tak, že nejdříve musím mzdy a odvody za březen zaplatit a poté možná dostanu peníze. Může mi někdo prosím potvrdit, zda to chápu správně? Děkuji Pozn. Jestli je to opravdu tak, není mi to také nic platné, peníze na mzdy a odvody také již nemám.

• 1. 4. 2020 10:32

Markét, no to já taky tak chápu, že se musí mzdy a odvody zaplatit a pak to dostaneme, ale jestli to dostanou i ti, co mají nějaké nedoplatky, to už nevím:-(

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).