OSVČ vedlejší činnost a bonus 25000,-Kč

  • (neregistrovaný)

    8. 4. 2020 9:21

    Dobrý den,
    je jasné, že pokud je žena na RP a vykonává činnost jako vedlejší, dosáhne na bonus 25.000,-Kč jen mě zaráží to, že není nikde specifikováno, že musí být účastna důchodového pojištění z podnikání, co když v roce 2019 nedosáhla hranice pro platby důchodového pojištění, tudíž nemusí platit žádné zálohy, dosáhne na to i v tomto případě? Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 4. 2020 9:39

      . (neregistrovaný)

      Doporučuji se obrátit s dotazem na MFČR.
      Již dnes jsou na stránkách MFCR minimálně dva bloky dotazů a odpovědí k "pětadvacítce".

    • 9. 4. 2020 8:33

      Kamila9 (neregistrovaný)

      Dobrý den, také by mě zajímalo, jestli v tomto případě lze čerpat výše uvedený bonus. Zatím jsem se nikde odpovědi nedopátrala a na e-mailový dotaz z ministerstva zatím nikdo neodpověděl.

    • 9. 4. 2020 9:17

      . (neregistrovaný)

      Doplňující dotaz - pobírá rodičovský příspěvek, nebo i současně čerpá rodičovskou dovolenou u svého zaměstnavatele?
      PS. Uvidíme, v jaké podobě dnes Senát Návrh zákona o kompenzačním bonusu v souvislosti s krizovými opatřeními v souvislosti s výskytem koronaviru SARS CoV-2 schválí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).