Hlavní navigace

Mohu žádat kompenzační bonus - zákaz ubytování kvůli koronaviru.

 • 10. 4. 2020 11:24

  Dobrý den,
  provozuji jako OSVČ malé rodinné turistické ubytování, které je pro mne a pro manželku důležitou součástí přivýdělku k našim starobním důchodům. (Máme ve svém rodinném domku oddělený apartmán pro max. 4 osoby a nejsme součástí airbn).

  V současné době velikonočních svátků bychom měli obsazeno.
  V souvislosti se zákazem ubytování v období koronavirové pandemie nám hosté zrušili rezervace na květen.

  Protože se nacházíme v centru Moravského krasu máme již od konce loňského roku několik rezervací na ubytování v také na červenec a srpen.
  U některých ubytování, pokud je hosté kvůli koronaviru zruší, budu muset vracet přijaté zálohy a obávám se, že v červnu a možná i o prázdninách kvůli současnému stavu přjdu i o již přijaté rezervace.
  Další poptávka na prázdninové ubytování se nyní pochopitelně zastavila.

  Také nevím, kdy v současné době dojde ke zrušení zákazu ubytovacích služeb a tudíž nemůžeme brát na ubytování ani hosty, kteří by zazvonili přímo u domu.

  S tím co popisuji výše, bych rád znal Váš názor, zda v takovémto případě též mohu Finanční správu požádat o poskytnutí kompenzačního bonusu pro OSVČ v souvislosti s přijatými krizovými opatřeními kvůli epidemii SARS CO-V2.
  V pokynech Finanční správy k vyplnění Žádosti o poskytnutí kompenzačního bonusu v oddílu "B. Požadovaná částka" je totiž hovořeno pouze o období od 12. 3. do 30. 4. 2020 popř. o části tohoto období - do výše 25.000,-- Kč.

  Přeji pěkný den a děkuji za odpověď.
  Otto Nečas.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).