Dobrý den, mzda se poskytuje za výkon práce, náhrada mzdy za překážky v práci.
Pokud byl penzion zavřený, ale zaměstnanci např. uklízeli, dělali inventury apod., pak pracovali a dostali mzdu.
Pokud nepracovali, pak byli na překážkách a podle toho jste je platitili (§ 192, § 208 - režim A, § 207 a § 209 - režim B).
Takže je naprosto normální, že do 11.3. platíte mzdu a od 12.3. překážky, proč by to měla být blbost?
Pokud jste udělali, jak píšete "normálně mzdy za březen", pak nemůžete o nic žádat.
A ještě prosím - ad)10 - v tom případě, by byla žádost jen od 12.3. za náhrady?
(i když píšou, že se nekrátí, ale zase jen za náhradu...).
Omlouvám se, nějak jsem se zamotala.
Viz výše - mzda za celý měsíc za práci - není nárok v našem případě, že.
Děkuji za vysvětlení
Při vyplňování tiskopisu Vyúčtování k programu Antivirus (po schválení Žádosti a Dohody) musíte do tiskopisu vybrat číslo § zákoníku práce, podle kterého jste NÁHRADU mzdy vypláceli. Takže pokud to máte zúčtováno, vyplaceno a odvedeny odvody za MZDU, při následné kontrole se to zjistí a budete mít problém.
Máte březen zúčtovaný, vyplacený a provedené odvody za MZDY (= za vykonávanou práci)? Pokud ano, pak nemůžete žádat o příspěvek na vyplacené MZDY - viz bod 1) tiskové zprávy.
Ledaže byste měli od 1.-11.3. mzdu za práci a od 12.3. lidé nepracovali z důvodu uzavření penzionu a pobírali NÁHRADU mzdy ve výši 100 % průměrného výdělku (tedy z průměru stejného, jako se platí dovolená). Ale to asi nemáte, když píšete, že PRACOVALI ...
Pokud budete platit duben 100 % průměrného výdělku, pak můžete žádat o příspěvek z programu Antivirus.
https://www.mpsv.cz/web/cz/antivirus
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Aktualizujeme další formuláře pro daňové povinnosti
Pozor na sváteční nákupy, v tyto dny budou obchody zavřené
Kdo bude mít v roce 2026 nárok na předčasný důchod?
Ten umí to a ten zas tohle. Připomeňte si příběhy šikovných podnikatelů za rok 2025
10 nejvtipnějších vánočních reklam všech dob
Situace, kdy nemusí OSVČ platit zálohy na sociální pojištění
15. 4. 2020 22:27
Dneska vyšla tisková zpráva MPSV na nejčastější dotazy zaměstnavatelů k žádostem Antivirus
- mimo jiné v 1.bodě :
"1.Můžu žádat v rámci programu Antivirus o příspěvek na vyplacené mzdy?
Odpověď: Ne. Prostřednictvím programu stát přispívá na vyplacené náhrady mezd. Nikoli na vyplacené mzdy. To v praxi znamená, že pokud zaměstnanci chodí do práce a dostanou mzdu, nemůže ÚP ČR takové firmě příspěvek poskytnout."
Takže když jsme udělali normálně mzdy za březen, (i s tím, že bude kompenzace - je to penzion-ubytování)
nebyla to NÁHRADA MZDY, tak nemůžeme požádat? Jak tedy udělat mzdy?
Na to v posledním bodě píšou:
"10. Bude krácena výše příspěvku za měsíc březen, když byly překážky v práci až od 12. 3. 2020?
Odpověď: Maximální výše příspěvku se za březen nekrátí, pokud byly finanční prostředky vynaloženy na náhrady mezd včetně odvodů v odpovídající výši."
Prosím, ví někdo správné stanovisko? To by měla být do 12.3. mzda a pak náhrada? Blbost, ne?
Moc děkuji za radu.